Fotovoltaika pre rodinné domy

blog 011 medium

Fotovoltaika pre domácnosti a  vašu firmu

Zdá sa vám, že platíte príliš veľa za elektrickú energiu? Ceny energií dlhodobo stúpajú a odborníci predpokladajú, že sadzby sa budú aj naďalej zvyšovať. Znížte svoje náklady na domácnosť prostredníctvom solárnych panelov. Úspora energie vďaka solárnemu systému bude až taká výrazná, že dokáže znížiť účet za elektrinu na minimum. Môžete tak ušetriť niekoľko desiatok či stoviek eur mesačne. 

Je čas na inštaláciu vlastnej solárnej elektrárne na vašu strechu. Vyrábajte si elektrinu pomocou solárnych panelov čo najskôr!

Ako fungujú solárne elektrárne?

Fotovoltická (fotovoltaická) elektráreň pomocou modernej technológie zabezpečuje premenu slnečnej energie na elektrickú. Jej základným článkom je solárny (fotovoltaický) panel, v ktorom sa využíva na premenu energie polovodič, najčastejšie kremík. Solárne zostavy montujeme na strechy domov alebo strechy výrobných hál.

Ak svetelný fotón dopadne na polovodič, príde k uvoľneniu veľkého množstva voľných elektrónov, ktoré môžu pretekať elektródami. Dve elektródy – to je základný primitívny fotovoltický článok. Články, ktoré sú uložené v rade, prepojené a chránené tvoria fotovoltický panel, ktorý dobre poznáme zo striech domácností, firiem, výrobných hál a podobne. Panely poznáme monokrištalické, polykrištalické alebo tenkovrstvové. Každá domácnosť sa môže zmeniť na malú fotovoltickú elektráren, ktorá bude dokonca schopná dodávať prebytočnú energiu do siete. Stačia vám bežné a skladné súčiastky ako sú rozvody, batéria, ističová skriňa, elektromer.

Čím väčší fotovoltický panel, tým väčší výkon je schopný poskytnúť. Ako všetci vieme,na špičkový výkon má vplyv denná hodina a počasie.  

Zabezpečíme Vám všetko, čo je potrebné pre vlastnú výrobu elektrickej energie – od bezplatného poradenstva cez návrh až po dodanie a profesionálnu montáž solárnej elektrárne. Zákazníkom odporúčame len osvedčené riešenia s najkvalitnejšími komponentami, s dlhodobo stabilnými parametrami a priaznivým pomerom výkonu.

7 dôvodov, prečo si vybrať solárny systém:

Získate nielen obnoviteľnú, nevyčerpateľnú, ale dokonca aj čistú energiu.

Vytvárate zelenú energiu, ktorá nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie.

Geografické podmienky strednej Európy umožňujú využívať slnečnú energiu veľmi efektívne.

Prevádzka fotovoltických elekrární je takmer bez nákladov.

Životnosť kvalitných solárnych článkov je 25 rokov.

Návratnosť investície sa pohybuje od 5 do 8 rokov 

Navyše, rodinné a bytové domy sa môžu uchádzať o podporu formou poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) vďaka národnému projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) s názvom Zelená domácnostiam.

Národný projekt SIEA je financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorý riadi Ministerstvo životného prostredia SR. Viac informácií o štátnych dotáciách nájdete na stránke: https://zelenadomacnostiam.sk/sk/

Znížte si náklady na domácnosť. Pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky nás môžete kontaktovať na mail reeltech@reeltech.sk alebo telefonicky +421 901 703 235.

Viac nájdete aj na našej stránke: https://reeltech.sk/sk/instalacie/fotovoltatika/projektova-dokumentacia-a-realizacia-fotovoltaickych-elektrarni-2

es_ES