setrene elektrickej energie

Každoročne vám zariadenia pripojené vo vašej domácnosti vytiahnú z vašej peňaženky veľké množstvo peňazí, bez toho aby ste o tom vedeli.

Podľa viacerých prieskumov táto suma často presahuje hodnotu 100€. A prečo ? Väčšina moderných zariadení, hoci nepracuje stále, zostáva v tzv. stand-by režime a len po našom aktivovaní sa tento spotrebič zapne . Ale málo kto si uvedomuje, že tento režim naďalej odoberá el. energiu zo siete a tým aj peniaze z našich vreciek. Prehľad jednotlivých spotrebičov a ich spotreba je zapísaná v tabuľke.

Tabuľka spotreby a nákladov energií v domácnosti:

Ročná spotreba (kWh)

Náklady ( € )

TV

62

9,03

Video

144

21

Notebook

54

7,88

Miniveža / rádio

52

7,46

Tlačiareň

136

19,74

Kopírka

155

22,47

Mikrovlnná rúra ( displaj)

30

4,31

Satelitná súprava

326

47,36

PC s monitorom a príslušenstvo

394

57,23

Nabíjačka (mobil, batérie , ...)

12

1,79

(spotreba sa môže líšiť od výrobcu a druhu zariadenia)

Pri zapnutých spotrebičoch a elektroinštalácií zároveň vzniká nebezpečenstvo elektrického skratu, ktoré je ročne vyčíslené v niekoľkých miliónov EUR.

save energyČo sa proti tomu dá robiť ?

Na trhu sa nachádza veľké množstvo produktov, ktoré vám údajne vypnú zariadenie keď ho nepoužívate, ale nie vždy je to pravda, sú pomerne drahé, a na každý spotrebič je potrebné samostatné zariadenie.

My osobne pracujeme s úpravou elektroinštalácie pridaním inteligentných zariadení, ktoré keď odídete z domu jednoducho vypne nepotrebné zariadenia . Pričom spíname nielen zásuvku ale celú časť inštalácie a tým predchádzame skratom elektrickej inštalácie v čase keď nie ste doma.

Keďže každá inštalácia je jedinečná ku každému projektu sa pristupuje samostatne. Najlepšie výsledky sa dajú dosiahnuť ešte počas realizácie stavby, kde sa presne dá vymedziť presný počet obvodov, konzultovať riešenia spolu s kurenármi pre obmedzenie behu čerpadiel a preto viete ovládať a zamedziť úniku takmer u 100% nežiadaných spotrebičov. Celé riešenie je tiež aplikovateľné aj na existujúcu el. inštaláciu, samozrejme v rámci možnosti už existujúcej inštalácie kde je potrebné postupovať od vyhodnotenia rizika po preštudovanie dokumentácie k elektroinštalácií tak aby dôležité spotrebiče ako chladnička, alarm, zavlažovanie boli stále napájané elektrickou energiou a po konzultácií zo zákazníkom navrhnúť riešenie.

Vyhotovenie je možné nielen v novostavaných domoch ale aj v postavených domoch alebo kanceláriách.

Zelený okruh môžete ovládať lokálne pri odchode buď pridanými bezpečnostnými prvkami alebo jednoducho vašim alarmom prípadne cez váš Smart-phone či prostredníctvom internetu.

ReelTech s.r.o

ČSA 127/125
96223 Očová

Tel.: +421 901 703 235

E-mail: reeltech@reeltech.sk

Fotogaléria

© Copyright 2017. All Rights Reserved, ReelTech s.r.o Webdesign by Initpro.sk

Search

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto webstránky s tým súhlasíte. Ďakujeme.

Súhlasím