elektrická pripojka schema majetkoveho rozhrania

Vyhotovujeme Projekt Elektrickej prípojky do niekoľkých dní ! ! !

Projektová dokumentácia prípojky na požiadanie stačí nás len kontaktovať - Realizácia po celom území Slovenska ! ! !

Ako na elektrickú prípojku?

Pri stavbe každej novostavby alebo pri rozsiahlejšej rekonštrukcií sa nevyhnete problému zhotovenia elektrickej prípojky.

Elektrická prípojka podľa nových noriem (STN 33 3320:2002 )musí byť verejne prístupná a umiestnená na hranici pozemku tak aby pracovníci Energetiky mohli kedykoľvek odčítať údaj z elektromera.

Postupnosť:

Najlepšie je ak si najprv vybavíte žiadosť o pripojenie k tej vám bude potrebné: príslušné tlačivo ktoré môžete nájsť na stránkach lokálnej distribúcie, katastrálna mapa a mapa širších vzťahov. Najlepšie je keď v nej bude zakreslený náčrt, na ktorom mieste chcete viesť elektrickú prípojku. Týmto krokom si viete ušetriť čas a ušetriť si nepríjemné komplikácie.

Na elektrickú prípojku potrebujeme projekt, ten môže vytvoriť buď projektant, revízny technik alebo inak odborne spôsobilá osoba. Projektová dokumentácia obsahuje Technickú správu, Výkresovú časť a Protokol o určení vonkajších vplyvov. Podľa tejto projektovej dokumentácie sa vyhotoví elektrická prípojka.Celú túto časť vám vieme zabezpečiť v prípade záujmu o projekt elektrickej prípojky tak nás kontaktujte cena u nás je od 50€ na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická časť: Prípojka pre rodinný dom sa začína odbočením od zariadenia verejného rozvodu a končí sa prípojkovou skriňou, ktorá musí byť vyhotovená podľa normy STN 35 9754.

Na stĺpe verejného rozvodu sa vyhotoví prípojková skriňa, od ktorej vedie vodič smerom k elektromeru. Vodič sa najčastejšie používa hliníkový AYKY 16mm2 až 35mm2. Pozor na zhotovenie elektrickej prípojky medeným vodičom! V dnešnej dobe niektoré energetiky toto vyhotovenie nedovoľujú! Hlavne z technického dôvodu množstvo elektrikárov si neuvedomuje ak spája medený a hliníkový vodič, nastáva elektro-chemická reakcia a môže to spôsobiť veľké problémy dokonca až požiar. Energetické podniky si týmto pádom takmer všetko prispôsobujú na pripojenie hliníkových vodičov. Elektromerový rozvádzač musí byť vyhotovený v oplotení alebo na hranici pozemku tak aby bol kedykoľvek prístupný! Stredové okienko elektromera musí byť vo výške 1,5 až 1,7m. Vodič sa musí viezť v príslušnej hĺbke ale je dobré ak je v nemrznúcej hĺbke ( 80 cm ) v pieskovom lôžku, na ktorom je položená buď tehla alebo výstražná fólia. Elektromerový rozvádzač musí byť uzemnený a jeho zemný odpor nesmie presahovať 5 Ohm. Uzemnenie sa vykonáva pomocou pásoviny, ktorá sa kladie na dno výkopu v dostatočnej vzdialenosti od silového vodiča, najčastejšie počas celej dĺžky a v niektorých prípadoch sa aj spája s Hlavnou Uzemňovacou svorkou v dome. Čím vznikne pospájanie na rovnaký potenciál.

Z elektromerového rozvádzača sa následne vedie vodič do Hlavného Rozvádzača v dome, ktorý už môže byť medený a spravidla to býva o stupeň menší prierez ako hliníkový vodič.

Po zhotovení technickej časti je potrebné vykonať Odbornú Prehliadku a Odbornú Skúšku ( Revíziu ). Tú vyhotoví Elektrotechnik Špecialsta ( Revízny Technik), ktorý po obhliadke a meraní všetkých potrebných veličín spíše správu. V prípade záujmu o Odbornú Prehliadku a Odbornú Skúšku inak nazívaná ako revízia elektrickej prípojky nás kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo 0901703235.

Následne s celou projektovou dokumentáciou a revíznou správou požiadate miestnu Energetickú distribúciu o pripojenie do siete.

Na Slovensku sa podľa umiestnenia môžete požiadať o pripojenie do nasledovných distribučných sústav:

Západoslovenská energetika www.zse.sk

Stredoslovenská energetika www.sse.sk

Východoslovenská energetika www.vse.sk

Veľmi dobre rozpísaný celý postup pripojenia je aj na stránke VSD, kde je popísaný aj celý administratívny postup článok nájdete na tomto odkaze : vsd nn pripojenie

Celý technický proces Vám vieme zrealizovať a vy ako náš zákazník dostanete všetky potrebné podklady potrebné pre pripojenie ktoré sú popisané aj na našom webe zameranom na elektrické prípojky www.elektrickapripojka.eu/

 

Pre vypracovanie projektu prípojky potrebujeme:

  • Parcelné číslo , katastrálne územie 
  • údaje o vlastníkovi prípadne stavebníkovi s telefonickým a emailovým kontaktom.
  • Náčrt v katastrálnej snímke alebo v inej situačnej schéme kde je zobrazené najbližšie miesto pripojenia (el. stĺp/rozvodnica), miesto  kde by ste chceli mať umiestnený elektromer (v prípade ak plánujete príjazdovú cestu,parkovisko,...)
  • fotky z miesta kde bude viditelné miesto pripojenia a hranica pozemku.
  • ak je na stlpe vzdušného vedenia číslo tak jeho číslo.
  • popis stavby: druh stavby, spôsob kúrenia, ohrevu teplej vody.

Stačí nás kontaktovať na mail adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo telefonicky 0901 703 235   a my vám porjekt vypracujeme ! ! !

ReelTech na Google+

ReelTech s.r.o

ČSA 127/125
96223 Očová

Tel.: +421 901 703 235

E-mail: reeltech@reeltech.sk

Fotogaléria

© Copyright 2017. All Rights Reserved, ReelTech s.r.o Webdesign by Initpro.sk

Search

Táto web stránka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto webstránky s tým súhlasíte. Ďakujeme.

Súhlasím